Funkcjonalna kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Rok 2014 jest ostatnim, w którym dość liczna grupa przedsiębiorców będzie mogła korzystać z ulg w zakresie korzystania z kas fiskalnych. Wśród nich znajdą się między lekarze, dentyści, adwokaci, radcy prawni, mechanicy samochodowi, a nawet fryzjerzy i kosmetyczki. To właśnie oni stali się celem ustawodawcy, który wprowadził względem nich obowiązek rozliczania się za pośrednictwem kasy fiskalnej. Wraz z nowym rokiem zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Finansów, a tym samym kasy fiskalne znajdą się w zupełnie nowych przedsiębiorstwach.

Lekarz z kasą fiskalną

W myśl nowego rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, lekarze stracą swoje uprawnienia do rozliczania się z fiskusem bez wykorzystania obowiązkowych urządzeń rejestrujących. Od pierwszego stycznia 2015 lekarze i dentyści będą musieli nie tylko zakupić do swoich gabinetów odpowiednie urządzenia fiskalne, ale jednocześnie będą musieli się nauczyć ich obsługi.

Zanim jednak nastąpi moment naciśnięcia pierwszego klawisza, każdy lekarz będzie musiał zakupić odpowiednie urządzenie i zapoznać się z jego działaniem. Ważne jest więc rozpoznanie rynku urządzeń fiskalnych i wybranie takiego, które najbardziej będzie odpowiadało potrzebom.

Dobra Kasa fiskalna dla lekarza to taka, która spełni jego oczekiwania finansowe a także jej parametry będą odpowiadały jego potrzebom.

Kasa stacjonarna czy przenośna?

O ile w tradycyjnych sklepach i zakładach usługowych sprawdzają się stacjonarne kasy fiskalne, o tyle funkcjonalna kasa fiskalna dla lekarza może być zarówno stacjonarna, jak i przenośna. W sytuacji, gdy lekarz przyjmuje pacjentów wyłącznie w zaciszu swojego gabinetu, może zdecydować się wyłącznie na urządzenie stacjonarne. Gdy jednak zamierza realizować wizyty domowe u pacjentów, lepsza będzie przenośna kasa fiskalna dla lekarza mobilnego. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na czas trwania gwarancji producenta jej wielkość a także inne ważne parametry techniczne.

Comment is closed.