Kasa fiskalna dla mechanika ale jaka?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasy fiskalne to rozwiązanie dla małych i średnich firm, lecz i w dużych placówkach, wraz z towarzyszącym sprzętem, okazują się doskonałym rozwiązaniem (kasy systemowe). Na rynku dostępne są kasy różnego typu, od tych małych, mobilnych urządzeń, które zmieszczą się w torbie, po modele duże i bardziej zaawansowane. Mechanik nie potrzebuje skomplikowanego urządzenia. Wręcz przeciwnie, mechanik zadowoli się sprzętem o intuicyjnej obsłudze, która usprawni sprzedaż, lecz jej nie zakłóci. Na co zwracać uwagę przy zakupie kasy? Oto parę wskazówek…

Zacznijmy od tego, ile mamy towaru, innymi słowy, jak dużej bazy towarowej potrzebujemy. Małe kasy fiskalne to zazwyczaj 3000-4000 nazw, które możemy zaprogramować. Kasy średniego segmentu to urządzenia z około 15000 kodami PLU. Zadajmy sobie pytanie, jak dużej bazy towarowej potrzebujemy. To samo dotyczy ilości paragonów, które zamierzamy dziennie drukować. Kasa fiskalna dla mechanika, która docelowo ma drukować około 100 paragonów dziennie, nie musi być duża. Mała kasa z pewnością wystarczy. Jeśli chcemy drukować więcej paragonów, na przykład 400, potrzebna nam będzie kasa ze  średniego segmentu.

Kasa fiskalna dla mechanika niewątpliwie powinna być urządzeniem funkcjonalnym. I takim funkcjonalnym rozwiązaniem będzie elektroniczna kopia paragonów. Wszelkie informacje o transakcjach zapisywane są na kracie SD i dane z tej karty możemy bez problemu kopiować na inne nośniki. Elektroniczna kopia paragonów jest wygodna dla przedsiębiorcy, który nie musi przechowywać rolek papieru, na których zapisane są dane dotyczące transakcji.

Jeśli decydujemy się na kasę przenośną, wybierajmy te modele z wytrzymałym akumulatorem. Kasa fiskalna dla mechanika powinna być niezawodna, bo przyjdzie jej pracować czasem w trudnych warunkach. Ważne, by akumulator był wydajny nie tylko w temperaturze pokojowej.

I klawiatura. Pamiętajmy by była czytelna (podobnie wyświetlacz) i odporna na zachlapania, o które w warsztacie samochodowym nietrudno. Wodoszczelna klawiatura zapewni większy komfort pracy.

Comment is closed.